Szlachetny Darczyńco,

witaj w Drużynie SZLACHETNEJ PACZKI – dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie życia tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

 

Przygotowana przez Ciebie paczka to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych, znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie. To mądra pomoc.

 

Poniżej znajdują się informacje dotyczące procesu przygotowania paczki oraz link do listy z potrzebami Rodziny. Mamy też dla Ciebie podpowiedzi, które ułatwią Ci przygotowanie pomocy.

Niebawem skontaktuje się z Tobą Wolontariusz, który przeprowadzi Cię przez proces przygotowywania paczki i odpowie na ewentualne pytania.

PRZYGOTOWANIE PACZKI DLA RODZINY – PODPOWIEDZI

Krok 1: Zaproś znajomych do zrobienia paczki razem z Tobą.

Jeśli samodzielne przygotowanie paczki przekracza Twoje możliwości, to w Drużynie łatwiej nieść mądrą pomoc! Zorganizuj spotkanie online osób, z którymi chcesz zrobić paczkę, możesz też założyć grupę na Facebooku, do której zaprosisz znajomych. Na bazie potrzeb Rodziny przygotujcie listę zakupów i podzielcie się zadaniami. Wsparcie w działaniach znajdziesz w Poradniku Darczyńcy
Link nie działa poprawnie? Skopiuj i wklej do przeglądarki: https://www.szlachetnapaczka.pl/poradnik-darczyncy

Krok 2: Zapoznaj się z potrzebami rodziny

Kod wybranej przez Ciebie Rodziny to: LBE-915-45398
Dane dotyczące sytuacji oraz szczegółową listę potrzeb Rodziny, możliwą do wydrukowania, znajdziesz pod poniższym linkiem. Na stronie zobaczysz komunikat „Ta Rodzina ma już Darczyńcę”.
Nie martw się – jeśli otrzymałeś tego maila, to znaczy, że Ty nim jesteś!
→ Lista potrzeb wybranej rodziny ←

Link nie działa poprawnie? Skopiuj i wklej do przeglądarki: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/45398/815?context=family_choosen

Krok 3: Porozmawiaj z Wolontariuszem

W ciągu najbliższych 3 dni skontaktuje się z Tobą Wolontariusz, który spotkał się z wybraną przez Ciebie Rodziną. Odpowie na wszystkie Twoje pytania i z radością przeprowadzi Cię przez proces przygotowywania pomocy.

Imię i nazwisko wolontariusza: Joanna Mosór
Telefon: 726144369

Krok 4: Przygotowanie paczki

To bardzo ważne informacje – zapoznaj się z nimi:

  • Pamiętaj, że jesteś jedynym Darczyńcą dla Rodziny – po wybraniu jej przez Ciebie nikt inny nie będzie przygotowywał dla niej pomocy.
  • Pamiętaj, że wybierając Rodzinę, decydujesz się w pierwszej kolejności zaspokoić 3 kluczowe potrzeby, które Rodzina wymieniła w opisie. Zwróć jednak uwagę, że wszystkie wymienione rzeczy są dla Rodziny bardzo ważne.
  • Rzeczy, które podarujesz Rodzinie powinny być dla niej prezentem. Mogą, ale nie muszą być nowe. Jeśli będą to rzeczy używane – niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest prezentem. Przygotuj paczkę tak, by osoby, których nią obdarujesz poczuły się naprawdę wyjątkowo.
  • Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz ukończyć tworzenia paczki dla Rodziny, jak najwcześniej daj znać Wolontariuszowi opiekującemu się Rodziną.
  • Podziel paczki na kilka poręcznych, niezbyt ciężkich pudeł. Zapakowanie w reklamówki czy worki foliowe nie wchodzi w grę.
  • Każde pudło opisz kodem Rodziny: LBE-915-45398 oraz opatrz numerem według klucza - 1 z 5, 2 z 5 itd.
  • Nie pakuj do pudeł produktów, które łatwo ulegają uszkodzeniu, wylaniu, rozgnieceniu. W paczce powinny znaleźć się suche i trwałe artykuły spożywcze.
  • Aby prezent nabrał świątecznego charakteru można owinąć pudła świątecznym papierem.
  • Warto też dodać kilka słów od siebie dla Rodziny – chociażby na świątecznej kartce czy w liście.

Przygotowując paczkę dla wybranej Rodziny możesz dodatkowo pomagać Szlachetnej Paczce. Kupuj bezpiecznie online korzystając z platformy zakupowej Allegro i zamawiaj przesyłki do Paczkomatów InPost, a w Biedronce wybierz oznaczone produkty.

UWAGA: Wszystkie informacje przydatne przy przygotowywaniu paczki znajdziesz również w Przewodniku dla Darczyńcy, dostępnym na stronie: www.szlachetnapaczka.pl/poradnik-darczyncy.
Link nie działa poprawnie? Skopiuj i wklej do przeglądarki: https://www.szlachetnapaczka.pl/poradnik-darczyncy

Krok 5: Dostawa paczek do magazynu

Przed przyjazdem do magazynu skontaktuj się z Wolontariuszem opiekującym się Rodziną, aby ustalić godzinę dostarczenia paczki. To ważne pod kątem organizacji pracy magazynu.


Adres magazynu:

Tomaszów Lubelski
Kopernika 4 22-600 Tomaszów Lubelski


Godziny otwarcia:

piątek; 11 grudnia: od 16:00 do 19:00
sobota; 12 grudnia: od 08:00 do 18:00
niedziela; 13 grudnia: od 08:00 do 18:00


Wskazówki dojazdu:

-


Pytania logistyczne: Marlena Rój, tel. 794409306

Lider Rejonu Szlachetnej Paczki: Marlena Rój, tel. 794409306

W trakcie Weekendu Cudów (12-13 grudnia 2020), kiedy Darczyńcy przewożą paczki do magazynów, będziemy zbierali informacje o wartości paczki i liczbie osób zaangażowanych w jej skompletowanie. Prosimy, miej przygotowane te dane!

Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie życia Rodzin w potrzebie.

Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

 

PS. W przypadku pytań lub wątpliwości możesz także skontaktować się z nami e-mailowo, wysyłając wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 12 333 78 00.

Twoje dane osobowe przetwarzane są przez Stowarzyszenie WIOSNA w celu realizacji programu SZLACHETNA PACZKA. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych, ich poprawiania bądź usunięcia (jednak w przypadku usunięcia danych przygotowanie przez Ciebie paczki nie będzie możliwe). Dowiedz się więcej, jak przetwarzamy Twoje dane.
Link nie działa poprawnie? Skopiuj i wklej do przeglądarki: www.wiosna.org.pl/main/pl/sec/252/article/3642.htm